18 sierpnia 2016 Udostępnij

5 atrakcji Meksyku, które musisz zobaczyć

Meksyk odsłania przed turystami prawdziwe perełki. Miejsc wartych odwiedzenia jest tu tyle, że starczy na nie jedną podróż do tego fascynującego kraju. Przedstawiamy kilka najbardziej niezwykłych.

Chichén Itzá

To jedna z pozostałości starożytnej cywilizacji Majów. Jest najlepiej zachowanym ośrodkiem religijnym Majów w Meksyku. Turyści mogą tu zobaczyć między innymi Tempo de los Guerros, czyli Świątynię Wojowników oraz niezwykłe Patio de las Mil Columnas, Dziedziniec Tysiąca Kolumn. Jego dach w czasach Majów podtrzymywały kolumny z Atlantami. Szczyt świątyni wieńczy posąg znajdujący się między dwoma kamiennymi wężami, na kolanach, którego umieszczone jest naczynie na serca. Majowie składali tutaj ofiary z ciał ofiar. Nieszczęśnikom na żywo wycinano serca i umieszczano w naczyniu. Te okrutne praktyki ukazuje film Mela Gibsona „Apocalypto” nic dziwnego, że produkcja ta jest uznawana przez Meksykan za bardzo kontrowersyjną i nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Kryształowa Jaskinia

Kryształowa Jaskinia to bez wątpienia jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Znajduje się na terenie gór Naica, w pobliżu miasta Chihuahua. Można ją nazwać prawdziwym cudem natury. Jaskinia położona jest 300 metrów pod ziemią, a wypełniają ją kryształy gigantycznych wręcz rozmiarów. Niektóre z nich mają długość 15 metrów! Na naszej planecie nie odkryto jak dotąd większych kryształów, niż te z jaskini w Meksyku. Zresztą nie tylko ich rozmiary są imponujące. Najcięższe z nich osiągają wagę 55 ton.

Baluarte

Oto atrakcja dla najbardziej odważnych, którzy w trakcie zwiedzania i podróży lubią poczuć dreszczyk emocji. Baluarte jest najwyższym wiszącym mostem na świecie. Został otworzony 5 stycznia 2012 roku. Jego budowa trwała 4 lata. Inwestycja pochłonęła 145 milionów dolarów. Most łączy miasto Concordia i Pueblo Nuevo. Dzięki niemu można dostać się z jednego miasta do drugiego 6 godzin szybciej, niż było to możliwe, zanim powstał most. Podróż mostem zapewnia ogromne emocje.

Zacatecas

Miasto położone jest w środkowym Meksyku na Wyżynie Meksykańskiej. Zachwyca przede wszystkim swoim kolonialnym klimatem. Szczególne wrażenie robi zabudowa miasta podziwiana z lotu ptaka. Mnóstwo kolorowych domków przyciąga wzrok i sprawia wrażenie wielobarwnej mozaiki. Historyczne centrum Zacatecas zostało w 1993 roku wpisane przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

Wyspa Lalek

Kolejna atrakcja to z pewnością coś, dla lubiących się bać. Isla de la Muñecas, czyli Wyspa Lalek położona jest na południe od Mexico City. Według legendy w 1951 roku w jednym z kanałów znajdujących się na wyspie zginęła tragicznie mała dziewczynka. Złe duchy miały po tym wydarzeniu nawiedzać jednego z mieszkańców wyspy. Aby je odpędzić zaczął on przybijać do drzew lalki, przypominające noworodki. Dziś prawie każde drzewo na te budzącej grozę wyspie „udekorowane” jest w ten właśnie sposób.